Tymczasowe implanty zębowe – czy warto je stosować?

Niestety, każdemu z nas może się zdarzyć utrata zęba. Powstała luka stanowi problem zarówno medyczny, jak i kosmetyczny. Pacjenci mają do wyboru leczenie implantologiczne, most protetyczny lub ruchomą protezę zębową. W sprzedaży znajdują się także sztuczne zęby tymczasowe w postaci implantów kosmetycznych. Czy ich stosowanie jest dobrym rozwiązaniem?

Kosmetyczne implanty zębów – co to jest?

Implant kosmetyczny to tymczasowe wypełnienie ubytku powstałego na skutek utraty zęba. Nadaje się do uzupełniania zarówno dolnych, jak i górnych zębów i łatwo można go przygotować samodzielnie. Sztuczny ząb tymczasowych to rozwiązanie, które pozwoli ci szybko odzyskać ładny uśmiech i pewność siebie. Nie należy nosić go na stałe – likwiduje problem kosmetyczny, jednak nie leczy problemu medycznego.

Sztuczne zęby tymczasowe wykonane są z tworzywa, które łatwo daje się formować w gorącej wodzie. Można je samodzielnie, w domowych warunkach dopasować do każdej luki. To wyjątkowe rozwiązanie można stosować jednak jedynie wtedy, gdy luka powstała na skutek wypadnięcia jednego zęba. W przypadku szerszych ubytków sztuczny implant tymczasowy nie może być stosowany.

Sztuczne zęby tymczasowe kosmetyczne implanty – zalety

Implanty, które można samodzielnie przygotować w domu, to świetne rozwiązanie tymczasowe. Doskonale sprawdza się w sytuacjach nagłych, gdy leczenie implantologiczne nie może zostać natychmiast wdrożone. Zalety rozwiązania są liczne:
– implanty tymczasowe stanowią doskonałe estetyczne uzupełnienie luki w uzębieniu, dzięki czemu wpływają na zachowanie dobrego samopoczucia i pewności siebie;
– sztuczny ząb można dopasować do każdego uzębienia dzięki plastyczności tworzywa – implant daje się formować pod wpływem gorącej wody;
– błyskawiczne uzupełnienie braku bez wizyty u dentysty – to ważne szczególnie wtedy, gdy nie ma możliwości niezwłocznego udania się do gabinetu stomatologicznego;
– tworzywo, z którego wykonane są tymczasowe implanty, jest nietoksyczne i w pełni bezpieczne w użytkowaniu;
– każdy może sobie pozwolić na zastosowanie tymczasowego implantu dzięki przystępnej cenie, która wynosi około 100 zł.

Tymczasowy implant zęba – jak przygotować?

Jak już wspomnieliśmy, implant można dopasować do każdej luki, w domowych warunkach. Przygotowanie sztucznego zęba nie jest skomplikowane. W opakowaniu znajduje się dokładna instrukcja oraz wszystko, czego potrzeba do uformowanie i założenia tymczasowego wypełnienia uśmiechu.

Najpierw przesypujemy niezbędną ilość granulek z opakowania – tyle, ile potrzeba do rekonstrukcji utraconego zęba. Granulki umieszczamy w gorącej wodzie, w której zmiękną. Gdy to nastąpi, można je łatwo uformować w kształt zęba. Róbmy to tak, aby powstały implant dobrze trzymał się pomiędzy sąsiadującymi zębami. Nowy ząb nadaje się do użytku po kilku minutach, gdy masa wyschnie.

Ząb nie pasuje? Żaden problem – możemy go zmniejszyć, powiększyć, ponownie uformować od początku. Wystarczy umieścić masę w ciepłej wodzie i poczekać, aż zmięknie. Masę można także zabarwić, aby sztuczny ząb idealnie pasował do naszego naturalnego uzębienia. Załączona instrukcja zawiera dokładne wskazówki wykonania implantu, porady dotyczące zabarwienia masy i inne ważne informacje na temat produktu.

Tymczasowe zęby – ograniczenia stosowania

Tymczasowy implant to rozwiązanie, dzięki któremu możemy szybko wypełnić lukę w uzębieniu. Nie jest to jednak rozwiązanie medyczne. Każdy ubytek powinien zostać skonsultowany z lekarzem dentystą, który wdroży odpowiednie leczenie i uzupełni uzębienie na stałe.

Implanty tymczasowe niosą ze sobą szereg ograniczeń. Przede wszystkim nigdy nie należy ich stosować u dzieci. Osoby, które noszą ząb tymczasowy, nie powinny z nim jeść i pić, ponieważ może wypaść i zostać połknięty. Należy go usunąć zwłaszcza na czas spożywania dań i napojów gorących, które mogą doprowadzić do zmiękczenia masy zęba. Z tymczasowym zębem nie należy także kłaść się spać – na noc powinien zostać wyciągnięty.

Tymczasowe implanty kosmetyczne Happy Smile

Sztuczne zęby tymczasowe kosmetyczne implanty Happy Smile to rozwiązanie nowoczesne, łatwe w użyciu i w pełni bezpieczne. Opakowanie zawiera wszystko, co niezbędne do samodzielnego przygotowania implantu. Dzięki zestawowi możemy już w kilku minut odbudować swój uśmiech. Jedno opakowanie pozwala do przygotowania nawet dziesięciu tymczasowych zębów.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Michał

    Właśnie straciłem zęba, rozglądam się za implantami. Szczerze nie jest to łatwy wybór.

Dodaj komentarz