Zwolnienia lekarskie

l4

Nikt z nas nie lubi chorować. Jednak mimo stosowania wszystkich możliwych sposobów podnoszenia odporności, trudno uniknąć infekcji, zwłaszcza w sezonie zimowym. Stanowi to problem, gdy jesteśmy zmuszeni iść do pracy. Dlatego często warto udać się do lekarza, nie tylko w celu otrzymania recepty, ale też zwolnienia.
Nie wszyscy z nas wiedzą jednak, w przypadku których dolegliwości możemy otrzymać zwolnienie lekarskie. ,,Jaka choroba na L4?” jest pytaniem bardzo często wyszukiwanym w sieci. Najpowszechniejszą przyczyną zwolnień są ostre zakażenia górnych dróg oddechowych, o które nie trudno, zwłaszcza w sezonie zimowo-wiosennym. Katar, kaszel i gorączka są w stanie skutecznie wyeliminować nas z wykonywania codziennych obowiązków. Oprócz tego, zwolnienie otrzymamy też w przypadku ostrej biegunki czy wymiotów, które mogą wynikać z przechodzenia tzw. grypy żołądkowej czy jelitowej. Jeżeli zgłosimy się do lekarza z silnym bólem kręgosłupa czy ostrym atakiem rwy kulszowej, również powinniśmy otrzymać przynajmniej kilka dni wolnego. W razie wypadku, który wiąże się z pobytem w szpitalu z pewnością otrzymamy L4, z racji braku możliwości chodzenia do pracy. Tak samo, w przypadku wstrząśnienia mózgu, które jest następstwem urazu głowy.
Trudno wymienić wszystkie choroby, w których lekarz wypisze nam zwolnienie z pracy. Często wiele zależy od jego indywidualnego podejścia oraz naszej chęci pozostania w domu. Warto jednak pamiętać, że brak odpowiedniego leczenia i przemęczanie się, może prowadzić do dłuższego trwania choroby, a nawet poważnych powikłań.

Dodaj komentarz