Kilka zasad zdrowej diety

zdrowa dieta

Masz czasem wrażenie, że wszyscy wokół ciebie są prawdziwymi znawcami na temat diet, odżywiania i ogólnie pojętego zdrowego stylu życiu? Kiedy zdecydujesz się przejść na wegetarianizm, dowiadujesz się, że bez mięsa zaraz osłabniesz, a na samej sałacie ciężko wyżyć. Innym razem próbujesz obciąć węglowodany, a życzliwa koleżanka oświadcza, że to najważniejszy składnik pokarmowy i tylko sobie zaszkodzisz. Jak zatem powinna wyglądać zdrowa dieta?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, co należy wyeliminować z naszego jadłospisu. Jeśli zaraz po pierwszym śniadaniu biegniesz do automatu i kupujesz tam batonika lub kolejną puszkę coli, możesz być pewien, że będzie mieć to negatywny wpływ na twoją sylwetkę. Powinniśmy mocno ograniczyć bądź całkowicie wyeliminować z naszego menu takie bomby kaloryczne, jak słodkie gazowane napoje, ciastka, batoniki, słodycze, chipsy, paluszki i inne słone przekąski.

Zdrowa dieta powinna składać się z prostych i nieprzetworzonych produktów. Unikajmy jak ognia wszelkich konserw, parówek, kiełbas czy dań z proszku. Podstawą każdego dania powinna być duża ilość warzyw i owoców, najlepiej w świeżej postaci. Jeśli dołożymy do tego porcję węglowodanów złożonych i chudego białka, otrzymamy zdrowy i zbilansowany posiłek. Przykładem takiego dania może być owsianka z owocami i jogurtem naturalnym czy makaron pełnoziarnisty z duszonym kurczakiem i cukinią.

Dieta powinna opierać się na kilku mniejszych posiłkach. Lepiej jeść mniejsze, ale częstsze porcje, aby uniknąć skoków cukru i spadku energii między kolejnymi posiłkami.

Więcej na http://25powodow.pl/

Dodaj komentarz