Zamgławianie czy ozonowanie? Który sposób na dezynfekcję jest bezpieczniejszy? #Covid-19

Do dezynfekcji pomieszczeń można wykorzystać różne metody. Bardzo popularne rozwiązania to między innymi zamgławianie ULV oraz dezynfekcja ozonem. Na czym polegają te metody, i która z nich jest bezpieczniejsza? Gdzie lepiej sprawdzi się ozonowanie, a gdzie zamgławianie?

Na czym polega dezynfekcja ozonem?

Ozonowanie to sposób, który polega na wykorzystaniu w dezynfekcji ozonu. W tej metodzie nie korzysta się już z żadnych środków chemicznych, tak więc mówi się o ozonowaniu, że jest to sposób ekologiczny. Wykorzystuję się tutaj specjalne generatory, które ustawia się w pomieszczeniu. Generator uwalnia ozon, który następnie skutecznie zabija wirusy. Dezynfekcja z wykorzystaniem ozonu będzie z pewnością rozwiązaniem dobrym dla osób, które w szczególny sposób cenią sobie ekologiczne rozwiązania. Jest to bezpieczna dezynfekcja, którą wykorzystuje się w pomieszczeniach różnego rodzaju.

Zamgławianie ULV co to takiego?

Zamgławianie to nic innego jak dezynfekcja z użyciem suchej mgły w połączeniu z odpowiednim roztworem środka dezynfekującego. Jest to sposób bardzo skuteczny, ponieważ mgła dociera dosłownie wszędzie, nawet w te najmniejsze zakamarki, tym samym dając doskonałe efekty odkażania. Metoda jest też w pełni bezpieczna, a już po około 2 godzinach po zakończeniu dezynfekcji można swobodnie korzystać z pomieszczeń. Jeżeli chcesz skorzystać z tej metody, to najlepiej zlecić to specjalistom. Biuro Bez Wirusa to skuteczne zamgławianie ULV Warszawa. Zespół profesjonalistów, którzy realizują zamgławianie sprawnie i szybko. W swojej pracy korzystając tylko ze środków spełniających niezbędne normy i atesty. Jeżeli więc zależy Ci na sprawnym odkażeniu pomieszczenia z wykorzystaniem suchej mgły, zespół Biuro Bez Wirusa z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Co będzie bezpieczniejsze – zamgławianie czy ozonowanie?

Zarówno zamgławianie jak i ozonowanie, to bezpieczne metody dezynfekcji. Bezpieczne i przede wszystkim skuteczne, bo w końcu to skuteczność ma tutaj kluczowe znaczenie. Jeżeli zależy Ci na tym, aby pomieszczenie oczyścić nawet w najmniejszych zakątkach, to świetnym rozwiązaniem będzie sucha mgła. Z kolei jeśli stawiasz na bardziej ekologiczne metody, wybierz ozonowanie. Jeżeli nie wiesz co wybrać – zapytaj profesjonalistów. Fachowcy z firmy Biuro Bez Wirusa dobiorą optymalne rozwiązanie do dezynfekcji konkretnego pomieszczenia. To specjaliści, którzy w branży pracują już od wielu lat. Tym samym wiedzą doskonale, która metoda sprawdzi się lepiej w konkretnym przypadku.

Dodaj komentarz