Trądzik – przyczyny, rodzaje, jak leczyć, jakie tabletki bez recepty?

Trądzik pospolity to dolegliwość dotycząca 90% chłopców i 85% dziewcząt w okresie dojrzewania. Odpowiedzialna za jego występowanie jest burza hormonalna charakterystyczna dla okresu pokwitania. U jednych występują pojedyncze krosty, u innych pojawia się stan zapalny. Zawsze jednak jest to poważny problem.

Przyczyny trądziku młodzieńczego

Prawidłowe funkcjonowanie skóry zapewniają gruczoły łojotokowe, które produkują sebum (łój), przez mieszki włosowe wydalany jest on na powierzchnię skóry i chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych.

W wieku dojrzewania gospodarka hormonalna ulega rozchwianiu, efektem tego jest niedobór jednych hormonów, nadmiar innych.
Nadmierna ilość wydzielanych androgenów powoduje wydzielanie zbyt dużej ilości sebum, w efekcie powoduje to zatkanie mieszków włosowych uniemożliwiające wydostanie się sebum na zewnątrz. Po pewnym czasie mieszek włosowy pęcznieje, potem powstają pęknięcia na skórze i stan zapalny w postaci trądziku.

Jak leczyć trądzik młodzieńczy?

Wiele młodych osób po wypróbowaniu różnych nieskutecznych preparatów na trądzik bez recepty zadaje sobie pytanie: jak się go pozbyć? Dla nastolatków to problem fundamentalny, wstydzą się w klasie, wstydzą się wyjść na imprezę, często popadają w apatię, a nawet depresję.

Leczenie trądziku w dużej mierze uzależnione jest od stanu zaawansowania. Zaskórniaki białe i czarne (pierwsze stadium) wymaga dbałości o higienę cery. Należy myć ją łagodnymi środkami o działaniu wysuszającym, a następnie smarować maścią z witaminą A bez recepty.

Łagodny trądzik może wystąpić także u osób dorosłych (ok. 8%), to tzw. trądzik różowaty. Jego przyczyny nie mają charakteru hormonalnego, ale wynikają ze stresu, spożywania używek, nadciśnienia, uwarunkowań genetycznych. Najczęściej wystarczy zastosować krem na trądzik różowaty dostępny w aptekach i drogeriach.

Czerwone i sino-czerwone krosty z widocznymi otworami ropnymi świadczą o silnym stanie zapalnym o charakterze bakteryjnym. Standardowe leki bez recepty stosowane zewnętrznie okazują się niewystarczające. Trzeba wdrożyć tabletki bez recepty, które zmniejszą produkcję sebum.

Ranking tabletek bez recepty i opinie zadowolonych internautów w czołówce leków plasują Royal Skin 500. Tabletki dostępne są wyłącznie w sprzedaży internetowej, co gwarantuje całkowitą dyskrecję.

Royal Skin 500 to preparat stworzony z naturalnych substancji, które nie powodują skutków ubocznych i jest całkowicie bezpieczny. Działanie wewnętrzne stopniowe zmniejszanie pojawiania się nowych krost (już po kilku dniach skutki są widoczne), a po miesiącu twarz jest gładka, bez stanów zapalnych. Takie rezultaty to efekt połączenia działania kilku naturalnych składników:
• biotyny – odpowiedzialnej za zmniejszenie produkcji serum, blokuje powstawanie nowych krost,
• kolagenu morskiego – bardzo dobrze przyswajalny, zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie, sprężystość oraz jędrność,
• cynku – zwalcza wolne rodniki, odblokowuje pory, spowalnia proces starzenia się skóry,
• kwasu hialuronowego – wpływa na gładki wygląd cery, ma działanie przeciwzapalne,
• kwasu L-askorbinowego odpowiedzialnego za dobrą kondycję skóry.

Royal Skin 500 to tabletki dostępne bez recepty, które leczą przyczynę, a nie objawy i to decyduje o jego przewadze nad innymi preparatami na trądzik. Zmniejszenie wydzielania sebum (łoju) stopniowo powoduje zanikanie krost i uciążliwego trądziku. Już po miesiącu kuracji można umówić się na randkę i wyjść do dyskoteki, dla młodych osób to bardzo ważny komfort.

Dodaj komentarz