Tanie i skuteczne metody wybielania zębów, a może jakaś pasta wybielająca?

Posiadanie zdrowo wyglądających i śnieżnobiałych zębów to marzenie każdego człowieka. Niestety, wybielenie zębów nie jest już tak proste i wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych, z których można skorzystać w domowym zaciszu.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

1. Szczoteczka elektryczna

Czyszczenie zębów za pomocą szczoteczek elektrycznych jest skutecznie głównie ze względu na ich częstotliwość pracy W związku z tym, że pracują one znacznie szybciej niż ludzka ręka, mogą one usunąć znacznie więcej zabrudzeń z przestrzeni międzyzębowej, lub kieszonek dziąsłowych. Dobre szczoteczki mogą w ciągu minuty wykonać aż 6 000 ruchów. Dzięki temu kompensują one błędy wynikające z nieprawidłowego mycia zębów szczoteczką manualną. Ponadto szczoteczki elektryczne są wielozadaniowe. Posiadają zmienne końcówki, dzięki którym jedną szczoteczkę mogą używać wszyscy członkowie rodziny. Jak myć zęby szczoteczką elektryczną? Wystarczy przyłożyć ją do każdego z zębów, wykorzystując przy tym małe głowice, które umożliwią oczyszczenie przestrzeni między zębami. Przykładając głowicę do zęba zawsze należy ją lekko docisnąć. Nowoczesne szczoteczki parowane są ze smartfonem, co ułatwia skuteczne czyszczenie całej jamy ustnej. W przypadku produktu takiego jak np. szczoteczka elektryczna Oral B opinie są jednoznacznie pozytywne. Oznacza to, że na chwilę obecną jest to jedna z najlepszych metod usuwania zabrudzeń z powierzchni zębów.

2. Paski wybielające

Strona aktywna pasków wybielających jest pokryta warstwą nadtlenku wodoru, który potrafi rozjaśnić powierzchnię zęba nawet o 4 tony. Niestety, specyfika działania pasków nie pozwala na ich wykorzystanie w przestrzeni międzyzębowej. Podczas ich stosowania należy zwrócić szczególną uwagę na informacje podawane przez producenta. Czas ich ekspozycji na powierzchni zębów nie powinien być dłuższy niż 30 minut. Nieumiejętne nakładanie pasków wybielających może doprowadzić do powstania na zębach specyficznych plam. W przypadku produktów takich jak paski wybielające Bright White opinie są zwykle pozytywne, choć chyba każdy wskazuje na pojawiającą się (w pierwszych dniach stosowania) nadwrażliwość zębów.

3. Szczoteczka soniczna

Wybielanie zębów szczoteczką soniczną jest jeszcze skuteczniejsze, aniżeli w przypadku klasycznej szczoteczki elektrycznej. Wskazuje na to jej częstotliwość pracy, która może przekroczyć nawet 40 000 drgań na minutę. Szczoteczka soniczna emituje dźwięki, których skuteczny zasięg pracy jest aż o kilka milimetrów większy, niż długość włókien w końcówce Dźwięki te (a konkretnie drgania) wprawiają w ruch zarówno ślinę między zębami, jak również znajdujący się pomiędzy nimi brud. Jak myć zęby szczoteczką soniczną? Sposób mycia jest w tym przypadku podobny do metody czyszczenia wykorzystywanej przy szczoteczkach elektrycznych. Myjąc zęby szczoteczką soniczną, warto zwrócić uwagę na jej końcówkę. Zaleca się, by jej zewnętrze włosie było – w przeciwieństwie do wewnętrznego – miękkie i delikatne.

4. Pasta wybielająca

Mycie zębów pastą wybielającą jest najpopularniejszą metodą usuwania brudu z ich powierzchni. Niestety, większość osób wybiera takie pasty, które mają możliwie jak najwyższy parametr ścieralności (tzw. RDA). Jeśli jest on wyższy niż 100, pasta ta może doprowadzić do trwałego uszkodzenia szkliwa. O wiele lepszym pomysłem jest zastosowanie past enzymatycznych, których składniki bezpośrednio reagują ze znajdującym się na powierzchni zębów brudem.

Jaka pasta wybielająca warta polecenia?

Ostatnio bardzo popularna stałą się pasta whitify carbon. Ta pasta wybielająca nie należy do najtańszych, a jej cena wynosi aż  139zł za opakowanie (chyba, że zamówisz większą ilość wtedy cena jest bardziej atrakcyjniejsza), ale jedno opakowanie pasty pozwoli Ci przekonać się o jej skuteczności. Sprawdź jak szybko pasta z aktywnym węglem Whitify wybieli Twoje zęby nawet o kilka tonów. Pasta zawiera najlepsze składniki:

– Uwodniona krzemionka – Substancja w delikatny sposób, czyści Twoje zęby
– Węgiel aktywny – znakomite właściwości absorbcyjne, hamuje rozwój bakterii próchniczych w jamie ustnej
– Mentol – odpowiada za świeży oddech.
– Wyciąg z sosny śródziemnomorskiej – działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.
– Chloroheksydyn – hamuje powstawanie kamienia nazębnego.
– Ksylitol

 

Zobacz przykładowe efekty pasty whitify carbon:

5. Soda oczyszczona

W przypadku osób decydujących się na skuteczne wybielanie zębów sodą oczyszczoną przepis jest jeden – sodę wystarczy zmieszać z wodą a następnie przepłukać nią zęby. Niestety, metoda ta ma sporo wad. Jedną z nich abrazyjne oddziaływanie sody na strukturę zęba. Oznacza to, że soda oczyszczona nie wybiela zębów, lecz jedynie oczyszcza je mechaniczne, uszkadzając w ten sposób ich powierzchnię.

Podsumowując, domowe metody wybielania zębów mogą mieć różną postać. Niemniej najważniejsze jest to, by wraz z usunięciem zabrudzeń, nie uszkodzić sobie powierzchni szkliwa.

Ten post ma jeden komentarz

  1. systemmeble

    Soda oczyszczana to bardzo zły pomysł, lepiej zainwestować w pastę, które na prawdę dają świetny efekt.

Dodaj komentarz