Szybkie i proste sposoby na zatoki!

zatkane zatoki

Zmagasz się z ciągłym uczuciem zatkanego nosa, niedającym wytchnienia bólem głowy i ściekającą do gardła nieprzyjemną wydzieliną? Nie jest to zwykła dolegliwość, która samoistnie zniknie. Ponadto niewyleczone zatoki mogą stać się przyczyną znacznie poważniejszych schorzeń. Najlepiej czym prędzej podjąć odpowiednie kroki ku wyleczeniu.

Jak wyleczyć zatoki?

Jeśli nasze problemy z zatokami nie są w zaawansowanym stadium, to warto wspomóc się naturalnymi metodami, które są stosunkowo łatwo dostępne. Jak wyleczyć zatoki domowymi sposobami?
Jeśli męczą Cię zapchane i bolące zatoki, to warto wykonać kompresy z soli leczniczej, czyli jodowo-bromowej dostępnej w aptece. Wystarczy kilka garści soli podgrzać na patelni, zawinąć ją w płócienną ścierkę i przyłożyć taki kompres do czoła. Pod wpływem ciepła uwalniają się z kompresu związki jodu i bromu, które wspomagają oczyszczanie nosa. Pamiętaj jednak o tym, aby nie przesadzić z temperaturą kompresu.
Dobrym sposobem jest też okład z grochu. Jego przygotowanie jest banalnie proste. Wystarczy wsypać kilka łyżek grochu do lnianego woreczka czy też bawełnianej skarpetki, po czym umieścić to w piekarniku o temperaturze 60 st. C. Warto przygotowywać sobie również ziołowe inhalacje z dodatkiem olejków eterycznych, które ułatwią oddychanie i rozrzedzą wydzielinę oraz zmniejszą ból. Wystarczy miska z gorącą wodą nad którą się pochylamy i wdychamy opary przy zamkniętych oczach, nie dotykając oczywiście twarzą gorącej wody.

Dodaj komentarz