Problemy z libido

Brak ochoty na seks może być poważnym sprawdzianem dla każdego związku. W wielu wypadkach okazuje się on wynikiem złej komunikacji między partnerami, którzy nie potrafią szczerze rozmawiać o własnych potrzebach czy oczekiwaniach. W konsekwencji jakość zbliżeń jest coraz gorsza, a ich częstotliwość zaczyna spadać. Jeśli taki stan rzeczy utrzymuje się przez dłuższy czas, u obojga partnerów może dojść do znacznego obniżenia libido.

Czym jest libido?

Aby odpowiedzieć na pytanie, co to libido, warto sięgnąć do nazwiska twórcy tego pojęcia, Zygmunta Freuda. Uznał on libido za potężną siłę popędową, od której zależy jakość i częstotliwość ludzkiego pożycia seksualnego.

Potrzeba podejmowania seksualnej aktywności jest sprawą niezwykle indywidualną – jedni ludzie odczuwają ją częściej, inni rzadziej. Od pewnego czasu mówi się nawet otwarcie o istnieniu jednostek aseksualnych, które w ogóle nie wykazują oznak potrzeby seksualnej (i nie jest to spowodowane żadnym stanem chorobowym ani doświadczoną traumą). Zdecydowana większość ludzi bywa jednak zainteresowana seksem, a nagły spadek libido może przysparzać wielu zmartwień.

Zwiększenie libido

Kiedy myślimy o tym, jak zwiększyć libido domowe sposoby wydają się nam rozwiązaniem najprostszym. Możemy zacząć od uatrakcyjnienia scen rozgrywających się w naszej sypialni: wypróbować nowe pozycje czy gadżety albo zachęcić drugą stronę do odkrywania nieznanych jej dotąd seksualnych aktywności (jak np. seks oralny). Warto zaznaczyć, że to, jak podnieść libido u faceta, jest zagadnieniem nieco odmiennym niż zwiększanie libido kobiecego. Wspólny mianownik pozostaje jednak ten sam: szczera rozmowa, przyjrzenie się wzajemnym potrzebom, nazwanie ewentualnych trudności (nie tylko seksualnych) w codziennym życiu.

Jeśli żadna z powyższych strategii nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, należy pamiętać, że istnieją specjalne tabletki na libido dla mężczyzn i kobiet. Są one dostępne w wielu wariantach i bezpieczne dla zdrowia, zaś ich działanie w przypadku libido u mężczyzn polega głównie na uregulowaniu produkcji testosteronu i poprawie jakości nasienia. Bogaty wybór tabletek na libido znaleźć można pod linkiem: aptekakamagra.pl.

Problemy z libido bywają dużym wyzwaniem dla każdego związku – warto zatem dołożyć wszelkich starań, by jak najszybciej zidentyfikować ich źródło i podjąć zdecydowane działanie w celu odkrycia w sobie dawnej ochoty na miłosne zbliżenia. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że stawką może się okazać trwanie naszego związku albo jego bezpowrotny rozpad, potrzeba działania wyda się nam z pewnością natychmiastowa.

Dodaj komentarz