Najskuteczniejsze metody na powiększenie penisa

Jeśli rozmiar Twojego penisa spędza Ci sen z powiek i zastanawiasz się, jak temu zaradzić – czytaj dalej. Dobra wiadomość: w wielu przypadkach wcale nie jest tak źle, jak Ci się wydaje (wystarczy spytać partnerki!), a ewentualne kłopoty z rozmiarem członka można łatwo puścić w zapomnienie poprzez dobór optymalnych pozycji seksualnych. Jeśli jednak chcesz spróbować powiększyć penisa – czytaj dalej: poniżej zapoznamy Cię z prostymi ćwiczeniami, które można wykonywać w domowym zaciszu, aby powiększyć członka.

Czy mozna powiekszyc penisa operacyjnie?

Oczywiście, jest to możliwe, jednak tego typu zabieg jest bardzo kosztowny i niesie za sobą duże ryzyko. Dlatego też, jeżeli rozmiar penisa naprawdę nie daje Ci spokoju (choć prawdopodobnie naprawdę nie ma powodu do zmartwień) – w pierwszej kolejności wybierz się do odpowiedniego lekarza: urologa bądź seksuologa. Specjalista swym fachowym okiem szybko i łatwo określi, czy rozmiar Twojego członka choćby w niewielkim stopniu odbiega od normy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa okaże się, że zupełnie nie ma powodu do zmartwień, a ewentualnym „brakom” można zaradzić, poprawiając technikę uprawiania miłości.

Jakikolwiek zabieg chirurgiczny, w tym również powiększenie penisa, jest ingerencją, która może prowadzić do skutków ubocznych. Efekt uzyskiwany podczas operacji jest co prawda bardzo szybki, ale sami lekarze podkreślają, że późniejsze konsekwencje są trudne do przewidzenia w 100%.

W trakcie zabiegu dochodzi do przecięcia wiązadeł łączących prącie z kością łonową – co sprawia, że członek „opada” i wizualnie daje lepsze wrażenie. Jednakże w opinii wielu specjalistów późniejsze problemy seksualne mogą być niewarte ponoszenia takich kosztów, a także ponoszenia ryzyka związanego z operacją. W późniejszym czasie może się bowiem zdarzyć, że będą mieć miejsce kłopoty ze wzwodem czy trudności z ogólnym stosunkiem.

Jak powiększyć penisa ekstenderem?

W sprzedaży znajdują się również specjalne urządzenia, które w swym działaniu maja za zadanie… wydłużyć penisa poprzez rozciągnięcie go. Ekstendery, bo to o nich mowa, należy nosić regularnie przez określony czas w ciągu dnia dla uzyskania optymalnego efektu. Wówczas dochodzi do rozciągania tkanek penisa, co może dać dobre rezultaty – jednak wymaga czasu.

Co istotne, sam proces rozciągania nie jest na tyle nasilony, aby powodować u mężczyzny dyskomfort. Niestety, nie jest to rozwiązanie, w którym efekty można uzyskać w krótkim czasie: zgodnie z deklaracjami producentów, co prawda całkowita długość penisa może wzrosnąć o nawet 2 do 3 cm, jednak wymaga to około pół roku codziennego nakłania przyrządu.

Uwaga: ekspandery nie są niestety pozbawione efektów ubocznych, podobnie jak zabiegi operacyjne. W związku z ciągłym uciskiem, istnieje szansa że u mężczyzny pojawią się trudności z uzyskaniem wzwodu, jego bolesność oraz zaburzenia czucia w obrębie żołędzia. Dodatkowo, efekty nie są niestety gwarantowane, a nawet jeśli uda się je uzyskać – nigdy nie można mieć pewności, że tkanki nie wrócą na dawne miejsce, tym samym niwelując wielomiesięczne starania.

Kwas hialuronowy w celu powiększenia penisa

Metoda ta dopiero pojawiła się na rynku i wciąż nieznane są wszystkie efekty uboczne, do jakich może doprowadzić. Coraz większa ilość gabinetów medycyny estetycznej decyduje się na jego wprowadzanie, a sam zabieg stanowi świetną alternatywę dla operacji.

Jak można się spodziewać, całość polega na ostrzykiwaniu penisa kwasem hialuronowych w znieczuleniu dla zapewnienia mężczyźnie maksymalnego komfortu. Efekty, jakie zapewnia zabieg wydają się być zadowalające (wydłużenie sięgające około 1 do nawet 3 cm i pogrubienie maksymalnie do 5 cm), jednak bezpośrednio po nim należy powstrzymać się od współżycia przez okres od 2 do 4 tygodni (w zależności od tego, jak goi się penis.

Niestety, metoda ta jest dość kosztowna (zabieg kosztuje około 5000 zł), a efekty, które zapewnia – zanikają z biegiem czasu. To oznacza, że po około roku (lub maksymalnie dwóch latach, w zależności od reakcji organizmu) konieczne jest ponowienie ostrzykiwania dla utrzymania optymalnego efektu.

Pompka na członka – jak to działa?

Urządzenie składa się z przezroczystego cylindra, który nakłada się na penisa oraz pompki. Działanie tego przyrządu można porównać do klasycznego odkurzacza (jednak absolutnie NIE zachęcamy do stosowania tego urządzenia domowego jako zamiennika!).

Poprzez pompowanie powietrza, dochodzi do powiększenia ciał jamistych penisa i zwiększenie dostawy krwi do niego. Aby uzyskać najlepszy efekt, należy zastosować pompkę na pół godziny przed planowanym stosunkiem. Po uzyskaniu satysfakcjonującego nas rozmiaru, pierścień znajdujący się na cylindrze należy zsunąć do nasady prącia – aby uniknąć przedwczesnego odpłynięcia krwi. Później można przejść do współżycia, a po zakończeniu stosunku – konieczne jest natychmiastowe usuniecie pierścienia.

Zabieg ten ma na celu stałe powiększenie ciał jamistych w członku, jednak brak jest jakichkolwiek dowodów potwierdzających tezę, że regularne stosowanie pompki może przynieść efekty na zawsze. Również specjaliście nie są zgodni w kwestii skuteczności takiego przyrządu.

Domowe sposoby na powiększenie penisa: ćwiczenia

Wielu fachowców twierdzi, że żadne z powyższych technik nie zapewnią tak dobrego (i bezpiecznego!) efektu, jak dobrane przez lekarza ćwiczenia. Bardzo istotnym jest jednak, aby przed faktycznym rozpoczęciem treningów penisa, skonsultować się z seksuologiem lub urologiem: nawet z pozoru łatwe i nieinwazyjne ćwiczenia mogą zrobić więcej szkody niż pożytku, jeśli mężczyzna na coś choruje.

Uwaga: lepiej jest wystrzegać się treningów, które udostępniają pseudo specjaliści w sieci. Nie daj się omamić i nie wierz, że po kilkudziesięciu godzinach od pierwszych ćwiczeń można zobaczyć efekty: takie cuda się po prostu nie zdarzają, a treningi nie dobrane do indywidualnych potrzeb mogą przynieść wiele negatywnych konsekwencji.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń, warto pamiętać o kilku kwestiach:

zakup lubrykant (o ile treningi zlecone przez fachowca go wymagają: nie każde ćwiczenie zakłada konieczność jego posiadania) – jeśli zdaniem lekarza nie ma takiej potrzeby, pomiń ten punkt;

pamiętaj o „rozgrzewce” – we wszelkich ćwiczeniach poprzedzających właściwy trening chodzi o to, by podnieść ciśnienie krwi i tym samym zwiększyć efektywność ćwiczeń. W przypadku penisa ciężko mówić o jakichkolwiek ćwiczeniach rozgrzewających, dlatego dobrym rozwiązaniem jest na przykład stosowanie ciepłych (nie gorących) okładów na prącie (z pominięciem jąder) lub ciepłego „prysznica” dla członka;

dokonaj pomiarów członka: zarówno w stanie spoczynku, jak i we wzwodzie. Porównuj te wartości co 1-2 tygodnie: gdy zauważysz pierwsze efekty, z pewnością dostaniesz kopa do działania!

Wśród podstawowych ćwiczeń, można wskazać:

1. napinanie mięśni odbytu – w razie wątpliwości, czy wykonujesz ćwiczenie poprawnie – sprawdź, czy mięsień znajdujący się między moszną a odbytem napina się w trakcie ćwiczenia;

2. wykonuj ruchy penisem w różnych kierunkach w stanie pełnej erekcji;

3. w stanie połowicznego wzwodu, rozpocznij wykonywanie ruchów przypominających dojenie. Ćwiczenie to należy wykonywać co najmniej przez kilka minut, a jeśli czujesz, że jesteś blisko wytrysku – wstrzymaj się z ćwiczeniem do momentu, kiedy to wrażenie minie.

Powyższe ćwiczenia są tylko przykładami – nawet w ich przypadku należy skontaktować się uprzednio z lekarzem, aby upewnić się, że ćwiczenie jest bezpieczne.

Pamiętaj, że często Twoja ocena rozmiaru penisa nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Dlatego też przed podjęciem jakichkolwiek działań porozmawiaj szczerze z partnerką i udaj się do specjalisty, który oceni, czy rzeczywiście rozmiary Twojego członka odbiegają od normy.

Dodaj komentarz