Najlepsze suszarki do włosów – ranking

najlepsze suszarki do włosów

Suszenie włosów to stały punkt dnia dla wielu z nas. Jednak czy pamiętamy przy tym o ich właściwej pielęgnacji?

Włosy poddawane częstemu suszeniu narażone są na puszenie się, częstsze wypadanie. Ponadto, w wielu przypadkach są suche i łamliwe. Wszystko to za sprawą zmian temperatur, poddawaniem ich działaniu strumienia gorącego powietrza.
Należy pamiętać o właściwym nawilżeniu włosa, by przywrócić mu odpowiednią strukturę. Służą do tego różnego rodzaju odżywki, spraye do włosów. Istnieją odżywki, które musimy zostawić na jakiś czas na włosach, następnie spłukać, ale również takie, które nadkładamy po umyciu i pozostawiamy na włosach do następnego umycia.

Suszarka do włosów z dyfuzorem jak używać?

Na rynku pojawia się coraz więcej suszarek. Wiele z nich dba o nasze włosy, ponieważ dostosowują temperaturę do naszych włosów. Co najważniejsze, nie przegrzewają ich. Temperatura dostosowuje się do ich potrzeb, dzięki czujnikom wbudowanym wewnątrz.
Są również dostępne suszarki z możliwością jonizacji włosów. Pozbawiają je jonów odpowiedzialnych za tzw. puszenie się włosów. Możemy również w wielu przypadkach skorzystać z funkcji suszenia strumieniem chłodnego powietrza. Jest to doskonałe rozwiązanie dla włosów łamliwych, przerzedzających się. Pozwala na wysuszenie włosów w delikatny sposób, który ich nie uszkadza.
Możemy ponadto skorzystać z poziomów suszenia. Najniższy gwarantuje najmniejszą ingerencję w strukturę włosa, jest najbardziej bezpieczny. Najwyższy natomiast gwarantuje najlepszą skuteczność – wysuszymy włosy w krótszym czasie.
Stosując jakąkolwiek suszarkę, nie zapomnijmy o nawilżaniu włosów i ich pielęgnacji, by móc cieszyć się ich zdrowym wyglądem.

Źródło: Najlepsze suszarki do włosów – ranking

Dodaj komentarz