Kosmetologia bioestetyczna – co to jest? Definicja, zabiegi, wskazania

Kosmetologia bioestetyczna, która określana jest również jako bioestetyka, łączy w sobie korzyści płynące z nowoczesnych technologii wraz z naturalnymi, nieinwazyjnymi rozwiązaniami w pielęgnacji skóry. Co warto o niej wiedzieć? Wejdź na Skin Therapy Warszawa i dowiedz się więcej.

Czym jest kosmetologia bioestetyczna?

Zabiegi poprawiające urodę kojarzone są głównie z medycyną estetyczną i kosmetologią. Warto jednak poznać bliżej jeszcze jedną dziedzinę, którą jest bioestetyka, określana także jako kosmetologia bioestetyczna. Teraz cieszy się ona dużym zainteresowaniem i pojawia się coraz więcej gabinetów, które się w niej specjalizują.

Kosmetologia bioestetyczna co to jest? Jest to dziedzina kosmetologii, której polega na wykorzystywaniu naturalnych metod dążenia do piękna na bazie nowoczesnych, zaawansowanych technologii.

Głównym celem bioestetyki jest wspomaganie piękna przez pobudzanie naturalnych procesów regeneracyjnych i naprawczych zachodzących w ciele. Stanowią one zatem alternatywę dla medycyny estetycznej, która wykorzystuje zabiegi inwazyjne, nierzadko dające nienaturalne efekty jak zmianę rysów twarzy czy nadmiernie podkreślone usta.

Kosmetologia bioestetyczna – zabiegi

W ramach kosmetologii bioestetycznej dostępna jest obecnie szeroka gama zabiegów. Wśród nich znajdują się między innymi:

1. Endermologia
Jest to zabieg polegający na przeprowadzeniu masażu podciśnieniowego z wykorzystaniem specjalnego urządzenia z głowicą masującą. Endermologia powoduje pobudzenie krążenia, lepsze dotlenienie i odżywienie komórek. Redukuje cellulit, ujędrnia skórę.

2. Zabiegi z falą ultradźwiękową
Wspomagają naturalne procesy regeneracji skóry z wykorzystaniem ultradźwięków. Umożliwiają redukcję cellulitu, nagromadzonej punktowo tkanki tłuszczowej, aktywują większą produkcję kolagenu i elastyny, ujędrniają skórę.

3. Zabiegi ze światłem LED
Mają właściwości rewitalizujące dzięki działaniu światła ledowego. Określane są również jako fototerapia albo fotoodmładzanie. Pobudzają metabolizm komórkowy, wspierają regenerację skóry, zwiększają jej elastyczność i wyrównują koloryt.

Kiedy warto skorzystać z bioestetyki?

Kosmetologia bioestetyczna jest przeznaczona dla każdego, kto chciałby w naturalny sposób zadbać o atrakcyjny, młodzieńczy wygląd swojej twarzy i ciała.

Tego rodzaju zabiegi mogą być prowadzone na wszystkich typach skóry, niezależnie od wieku, czyli sprawdzają się u osób młodszych i dojrzałych, ze skórą suchą i tłustą, trądzikową.

Warto też wskazać, że bioestetyka doskonale nadaje się dla osób ze skórą wrażliwą, delikatną, alergiczną, ponieważ nie powodują one tak dużego ryzyka jej podrażnienia jak w przypadku zabiegów inwazyjnych.

Kosmetologia bioestetyczna jest zatem ciekawą propozycją dla osób, które chcą dbać o sobie naturalnie i skutecznie.

Dodaj komentarz