Kiedy męczy nas trądzik

sposoby na trądzik

Uważa się, że olej z drzewa herbacianego ma właściwości przeciwbakteryjne, które mogą zabić bakterie powodujące trądzik. Użyj kropli rozcieńczonej wersji oleju z drzewa herbacianego lub oleju z neutu w każdym miejscu, lub wymocz wacik i przetrzyj obszary problemowe.
Olej z drzewa herbacianego jest środkiem antybakteryjnym, który pomaga wyczyścić zapchaną skórę. Unikaj używania nierozcieńczonego oleju z drzewa herbacianego – podrażnisz skórę i pogorszysz trądzik. Przeczytaj etykietę ostrzegawczą na butelce.
Używaj produktów z nadtlenkiem benzoilu. Można używać nadtlenku benzoilu w postaci mydła lub płynu kosmetycznego w miejscach narażonych na trądzik. Ten produkt działa w celu oczyszczania skóry i pomaga skórze regenerować nowe, komórki szybciej. Poszukaj produktów, które zawierają 3% lub mniej nadtlenku benzoilu, aby uniknąć podrażnienia skóry.
Użyj masek glinowych zawierających siarkę. Chociaż nie wiemy dokładnie dlaczego siarka działa na trądzik, to wiemy, że działa. Poszukaj produktów zawierających siarki, Użyj toniku po oczyszczeniu. Po umyciu twarzy, złuszczeniu lub naniesieniu maski, zastosuj tonik na całą twarz. Toniki działają w celu zamknięcia porów, co zmniejsza prawdopodobieństwo, że zanieczyszczania się do nich dostaną.

Dodaj komentarz