Kawa dobroczynnie wpływa na urodę. Jak dba o wygląd?

Kawa pita z umiarem nie tylko zmniejsza zmęczenie i dodaje energię, ale również może dbać o urodę. Jak ją stosować? Sprawdzamy!

1. Picie kawy dla urody

Kawa ręcznie parzona lub przygotowana przez dobry ekspres do kawy może pozytywnie wpłynąć na wygląd i zadbać o młody wgląd skóry.

Przede wszystkim dobroczynny wpływ kawy na urodę wynika z dużej zawartości antyoksydantów w postaci polifenoli. Zwalczają one wolne rodniki, które wywołują stres oksydacyjny przyczyniający się do przedwczesnego starzenia się komórek. Z kolei kofeina w kawie pobudza metabolizm komórkowy.

Antyoksydanty zawarte w kawie mogą zatem pomóc w utrzymaniu młodego wyglądu na lata – zapobiegają przedwczesnemu tworzeniu się zmarszczek, ujędrniają skórę, poprawiają jej koloryt.

2. Domowy peeling z fusów z kawy

Z pozostałych po parzeniu kawy fusów warto przygotować peeling do skóry. Jest on polecany przede wszystkim na cellulit, ponieważ zawarta w kawie kofeina pobudza cyrkulację krwi i ma działanie lipolityczne, czyli rozbija tkankę tłuszczową.

Aby przygotować peeling z fusów, wystarczy połączyć je z olejem naturalnym lub z żelem do mycia ciała. Najlepiej stosować go jeden raz na tydzień.

3. Gotowe kosmetyki z kawą

W sprzedaży można znaleźć także wiele gotowych kosmetyków z kawą i kofeiną. Do wyboru są między innymi kremy do twarzy, balsamy do ciała i skoncentrowane serum.

Zatem bycie kobietą i dbanie o urodę nie musi kolidować z piciem kawy – dzięki niej również można zadbać o swój wygląd.

Dodaj komentarz