Jaki krem do stóp? Rodzaje kremów i ich substancje aktywne

Skóra na Twoich stopach jest twarda i zrogowaciała? A może zauważasz jej zwiększoną potliwość lub pękanie pięt? Pomyśl o kremie do stóp, który poprawi jej kondycję. Jak go dobrać? Przyglądamy się rodzajom i substancjom aktywnym w kosmetykach!

Jak wybrać odpowiedni krem do stóp?

Krem do pięt jest produktem, który pozwala na poprawę kondycji skóry stóp. W porównaniu do innych kosmetyków pielęgnujących w takich kremach używane są nieco inne substancje, które odpowiadają konkretnym potrzebom tej części ciała.

Wybierając odpowiedni kosmetyk jak krem do stóp czy najlepsza maść na pękające pięty, należy więc przede wszystkim uwzględnić jego formułę oraz składniki aktywne, co będzie następnie przekładało się na właściwości i efekty jego używania.

Również przy wyborze kremu do stóp można uwzględnić własne preferencje, na przykład zdecydować się na kosmetyk o naturalnym składzie, wegański, z ekologicznymi ekstraktami z roślin, który jest przyjazny dla środowiska.

Rodzaje kremów do stóp

Do kategorii kremów do stóp zaliczyć można różne produkty. Najczęściej są to:

– Kremy nawilżające do stóp – podstawowe kosmetyki przeznaczone dla osób, które nie mają większych problemów ze skórą w tym obszarze ciała.
– Kremy na pękające pięty – rekomendowane są dla osób z mocno zrogowaciałą, pękającą skórą. Mogą wtedy ją zmiękczyć i zregenerować, a także wykazują działanie profilaktyczne. Często mają one również bardziej treściwą formułę jak masło czy maść.
– Kremy złuszczające do stóp – wykorzystują kwasy, które powodują złuszczenie skóry i dzięki temu również zmniejszają zrogowacenia.
– Kremy na potliwość stóp – zawierają w składzie substancje, które zmniejszają wydzielanie potu oraz jego nieprzyjemny zapach.
– Kremy na infekcje grzybicze stóp, paznokci – specjalistyczne kosmetyki zawierające w składzie substancje przeciwgrzybicze, które pomagają w leczeniu grzybicy.

Ważne składniki aktywne w kremach do stóp

O działaniu kosmetyków decydują znajdujące się w nich składniki. Co zawiera najlepszy krem do stóp?

Skład kremu do stóp przede wszystkim powiązany będzie z jego rodzajem oraz z właściwościami, dlatego też będzie się on różnić zależnie od tego, jakie potrzeby ma skóra stóp.

Substancje nawilżające
To podstawa każdego dobrego kremu. W kremach do stóp najczęściej stosuje się substancje o intensywnym działaniu nawilżającym, na przykład jak mocznik, pantenol, kwas hialuronowy, gliceryna, witaminy E i A, aloes.

Substancje natłuszczające
Dzięki nim można zatrzymać wilgoć w naskórku, dlatego są one również bardzo ważne. Działanie natłuszczające mają między innymi oleje i masła roślinne, na przykład jak masło shea, olej jojoba, oliwa z oliwek, a także substancje jak lanolina, wosk pszczeli.

Olejki eteryczne
To naturalne substancje pochodzenia roślinnego, które często spotykane są w kremach do stóp. Przykładowo olejek miętowy ma działanie odświeżające i neutralizujące nieprzyjemne zapachy, a olejek z drzewa herbacianego zapobiega namnażaniu się bakterii.

Dodaj komentarz