Jaki ekspres do kawy wybrać?

Pod choinką chcesz znaleźć ekspres do kawy? A może chcesz sprezentować taki podarunek bliskiej Ci osobie? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęt tego rodzaju i zapoznaj się z kilkoma czynnikami, które wpływają na jakość ekspresów do kawy.

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Na rynku można znaleźć bardzo duży wybór ekspresów do kawy. Różnią się one nie tylko pod względem wielkości czy designu, ale również sposobu działania. Przed zakupem takiego urządzenia, dobrze jest się dokładnie zastanowić, która opcja najbardziej sprawdzi się danemu właścicielowi. Ostateczna decyzja powinna być bowiem dostosowana do indywidualnych cech przyszłego użytkownika ekspresu do kawy. 

Do wyboru ma się wiele urządzeń. Niektóre wymagają wyłącznie włączenia jednego przycisku, użycie innych wiąże się z szeregiem manualnych czynności, jakie należy wykonać, chcąc przygotować pobudzający napój. Ekspresy do kawy różnią się od siebie takimi parametrami jak:

  • wygląd,
  • funkcjonalność,
  • liczba napojów, jakie można z ich pomocą zaparzyć,
  • smak kawy, który uzyskuje się w urządzeniu,
  • sposób działania.

Warto kierować się wiedzą doświadczonych ekspertów. Bardzo dobrze wyselekcjonowane ekspresy do kawy, które sprowadzane są od sprawdzonych producentów, można znaleźć w ofercie sklepu internetowego Cafe Silesia

Ekspres do kawy – na co zwrócić uwagę?

Zakup ekspresu do kawy to nie lada wyzwanie. Przed podjęciem decyzji, należy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi podstawowymi, jak i dodatkowymi parametrami urządzenia. W zależności od tego, jaki smak kawy chce się uzyskać oraz w jaki sposób chce się ją przygotować, taki ekspres do kawy należy wybrać. Warto zwrócić na kilka najważniejszych czynników.

Moc i ciśnienie ekspresu

Ekspresy do kawy ciśnieniowe działają, jak sama nazwa wskazuje, na zasadzie wytwarzanego w trakcie pracy ciśnienia. Najlepiej, jeśli ich moc jest jak największa. Jej wzrost sprawia bowiem, że sprzęt działa szybciej, co umożliwia ekspresowe przygotowanie kawy. Jeśli jednak dla przyszłego właściciela nie liczy się czas, można skorzystać np. z ekspresów przelewowych, które umożliwiają przygotowanie naparu bez konieczności wykorzystywania ciśnienia. 

Młynek 

Nie każdy ekspres posiada wbudowany wewnątrz urządzenia młynek do mielenia ziaren kawowca. Jeśli sprzęt nie ma takiej funkcji, trzeba mieć świadomość, że konieczny będzie dodatkowy zakup właśnie w postaci młynka. Do przygotowania najbardziej aromatycznej i bogatej w smaku kawy, niezbędne jest bowiem wykorzystanie kawy ziarnistej, którą należy zmielić tuż przed zaparzeniem napoju. 

Pojemnik na mleko i spieniacz 

Miłośnicy kaw mlecznych takich jak caffe latte, cappuccino, powinni wybrać dla siebie sprzęt, który posiada wbudowane pojemniki na mleko. Dzięki nim urządzenia umożliwiają przygotowanie rozmaitych propozycji na bazie czarnej kawy i dodatku w postaci mlecznej pianki. Wybierając tego rodzaju ekspres do kawy, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on łatwy w czyszczeniu. W przypadku używania spieniacza do mleka wbudowanego w sprzęt, ważne jest bowiem regularne usuwanie pozostałości po napoju. 

Tryb pracy  

Ważnym czynnikiem, na który wiele osób zwraca uwagę, jest tryb pracy ekspresów do kawy. Przygotowanie kawy, zwłaszcza w godzinach porannych lub popołudniowych, kiedy hałas nie jest wskazany, powinno być bowiem czynnością przyjemną i miłą. Lepiej unikać urządzeń, które pracują bardzo głośno. Ciche ekspresy doceniają jednak nie tylko osoby, które szukają czegoś do domowej przestrzeni. Taki sprzęt doskonale sprawdzi się także w przestrzeniach biurowych.

Dodaj komentarz