Jak zadbać o swoje zdrowie zimą z pomocą zegarka smartwatch?

Dbanie o prawidłową kondycję swojego organizmu nie jest łatwe, a najtrudniejsza wydaje się być motywacja do ćwiczeń i wytrwałość. Zmiana przyzwyczajeń nie zawsze oznacza intensywny trening za siłowni. Może to być także codzienny spacer, bieganie lub inne sporty uprawiane na świeżym powietrzu. Dlaczego warto uprawiać aktywność fizyczną w zimie? Jakie narzędzia powinno się wybrać, by osiągnąć zadowalające efekty? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego zima to doskonały czas na zmianę przyzwyczajeń?

Każda pora roku jest dobra na zmianę swoich przyzwyczajeń, jednak argumentów za tym, by wybrać zimę jest bardzo dużo. Aktywność fizyczna wykonywana na świeżym powietrzu w zimie pozwala spalić więcej kalorii, poprawić wytrzymałość układu krążenia, wzmocnić mięsień sercowy, zahartować organizm oraz wzmocnić odporność. Aby zmotywować się do aktywności fizycznej, w zimie warto wybrać zdrową dietę oraz przygotować sobie odpowiedni sprzęt, taki jak: bielizna termoaktywna, wygodne buty czy inteligentny smartwatch.

Smartwatch – dodatek podczas uprawiania sportu

Dodatkiem, który warto posiadać podczas wykonywania każdej aktywności fizycznej jest zegarek smartwatch. To podręczne urządzenie zakładane na nadgarstek jest w stanie monitorować podstawowe funkcje organizmu podczas ruchu, liczyć spalone kalorie, wykonane kroki, czy pokonaną liczbę kilometrów. Smart zegarek ułatwia wykonywanie dziennej aktywności, ponieważ zbiera przydatne informacje, które wyznaczają dzienne normy spalonych kalorii czy kilometrów do wykonania. To małe urządzenie potrafi jednak znacznie więcej. Sportwatch zapewnia użytkownikowi stały kontakt z rzeczywistością, poprzez monitorowanie odbieranych przez smartfon informacji – od wiadomości SMS, do ważnych maili.

Smartwatch łączy się z telefonem za pomocą modułu bluetooth, co jest szczególnie przydatne podczas zimowego treningu. Zegarek smartwatch posiada możliwość zarządzania powiadomieniami smartfonu, w tym także włączania muzyki z urządzenia lub, w niektórych modelach, kontrolowania aplikacji streamingowych jak np. spotify. Dzięki takim funkcjom użytkownik nie musi sięgać po telefon stojąc na zewnątrz. Wszystkie najważniejsze pomiary i powiadomienia znajdują się na tarczy zegarka smartwatch na nadgarstku, na który wystarczy spojrzeć. Zegarki sportwatch różnią się między sobą funkcjami, a bardziej zaawansowane modele zostały wyposażone w większą ilość sportowych funkcji.

Jaki zegarek smartwatch wybrać?

Zegarki smartwatch posiadają różne funkcjonalności, a niektóre marki znacznie wyróżniają się na tle innych. Polska firma Garett produkuje wysokiej jakości zegarki sportwatch, które przeznaczone są dla fanów bardzo dużych możliwości w małym sprzęcie. W modelach smartwatch Garett Expert 11W wbudowano aparat i kamerę, z łącznością Wi-Fi oraz wejściem na kartę SIM. Takie funkcje sprawiają, że z zegarków na nadgarstek można korzystać tak, jak z smartfona. Zegarek smart od firmy Garett to także świetny wybór na zimowy wypad w góry lub na biwak. Niektóre modele wyposażono w barometr, termometr, wysokościomierz oraz kompas. Polska firma zegarków smartwatch wyróżnia się także własną kolekcją smartbandów, czyli opasek treningowych, które służą do śledzenia wyników i pracy serca, wykonywania pomiarów tętna, monitorowania snu i rejestrowanie przemierzonej trasy za pomocą modułu GPS.

Kolejna warta uwagi marka to Huawei, która tworzy bogatą ofertę zegarków smartwatch na nadgarstek. Urządzenia posiadają innowacyjne funkcje, jak np. Bluetooth Call, 15 trybów sportowych, w tym bieganie, piesze wycieczki i jazda na rowerze w Huawei Watch GT 2. Smartwatch posiada także możliwość personalizacji tarczy i wyboru danych powiadomień. Inny model marki to Sportwatch Huawei Watch Fit z kwadratową, unikalną tarczą. Wyjątkowym wyposażeniem tego urządzenia jest Always on Display, który aktywuje ekran za każdym ruchem ręki. Zegarek smart oprócz bazowych funkcji związanych z GPS posiada także 12 kursów fitness, 96 trybów sportowych oraz monitorowanie snu i poziomu stresu.

Czym wyróżnia się smartwatch Suunto?

Zegarki smartwatch warte wyróżnienia produkuje także marka Suunto. Jej produkty posiadają uniwersalny, smukły i nowoczesny design oraz ogromną ilość przydatnych funkcji, uzupełnionych także możliwościami aplikacji mobilnej Suunto App. Sportwatch posiada takie funkcje, jak: sprawdzenie lokalizacji za pomocą GPS, zaplanowanie trasy, monitor tętna i pulsometr. Ważnym atutem zegarka smartwatch od Suunto jest długożywotna bateria, wytrzymująca kilka dni z włączonych modułem GPS. Zegarek smart wyposażony został także w 80 rozbudowanych planów treningowych z licznymi funkcjami dyscyplin. Niektóre modele smartwatch np. Suunto 9 Baro posiadają dodatkowe funkcje, jak barometr, monitorowanie pogody, możliwość sprawdzenia wysokości n.p.m. oraz analizowanie ścieżek nawigacyjnych w czasie rzeczywistym.

Zegarek smart, czyli pomoc w treningach

Zegarki sportwatch są bardzo przydatnym gadżetem podczas uprawiania aktywności fizycznej na zewnątrz. Szczególnie w zimie ułatwiają one monitorowanie podstawowych funkcji organizmu oraz wskaźników z smartfona. Bogata oferta planów treningowych sprawia, że wykonywanie ćwiczeń z zegarkami smartwatch będzie łatwiejsze i wygodniejsze. Inteligentne zegarki smartwatch posiadają także nowoczesny i stylowy design, dzięki czemu można nosić je także na co dzień.

Dodaj komentarz