Jak wykonać masaż bańką chińską?

Stawianie baniek to rytuał wywodzący się z medycyny orientalnej. Zarówno mieszkańcy Chin, jak i państw kręgu arabskiego przez wiele wieków używali baniek do leczenia różnego typu chorób.

Metoda posiada zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jak dotąd nie zostały naukowo udowodnione ich właściwości lecznicze, ale faktem jest że pobudzają one krążenie masowanej partii ciała, co wpływa na jej szybszą regenerację i zwiększenie tempa metabolizmu.

Stawianie baniek wykonywać można nie tylko w profesjonalnym gabinecie medycyny niekonwencjonalnej, ale również samodzielnie w domu. Koszt zestawu zawierającego (zazwyczaj) 4 bańki to kilkadziesiąt złotych.

Masaż bańkami wskazany jest m.in w zespołach bólowych kręgosłupa, bólach mięśniowo- stawowych, a także w czasie występowania bólów innego pochodzenia (np. migrenowe) oraz przy problemach z ukrwieniem.

Jak wykonać masaż bańką chińską?
Zabieg należy rozpocząć od natłuszczenia (najlepiej oliwką) skóry wybranej przez nas partii ciała. Kolejne etapy obejmują:
1. wyciśnięcie z bańki powietrza
2. zassanie bańki w wybranej okolicy
3. wykonywanie dosyć mocnych ruchów w wielu kierunkach (mają one pobudzić krążenie zarówno krwi, jak i limfy).
Przeprowadzany masaż nie powinien być dłuższy niż 30- 60 minut. Występujące po zabiegu zasinienie jest normalnym objawem, który powinien „zblednąć” w ciągu kilku następnych dni. Współistniejący ból zlikwidować można poprzez gorący prysznic.

Masaż bańką chińską oprócz działania obejmującego medycynę alternatywną, stosowany może być również w celu pozbycia się skórki pomarańczowej (np. na udach).

Źródło: masaż Toruń

Dodaj komentarz