Jak wykonać idealny makijaż brwi?

Wyraziste brwi to coś, bez czego nie sposób wyobrazić sobie modnego makijażu. Mało która kobieta może się jednak pochwalić naturalnie gęstymi i kształtnymi brwiami. Dlatego produkty do ich makijażu to coś, co znajduje się w prawie każdej damskiej kosmetyczce. Dowiedz się, jak wykonać idealny makijaż brwi i jakie produkty najlepiej wykorzystać do tego celu, aby efekt był trwały, naturalny i po prostu olśniewający!

Idealne brwi, czyli jakie?

Jeśli chodzi o brwi, kanon idealnego wyglądu zmienił się dość znacząco w ostatnich latach. Jeszcze na początku tego millenium kobiety skrzętnie wyskubywały włoski nad oczami, zamieniając swoje brwi w cieniutkie kreseczki o łukowatym kształcie. Dziś taki look jest wręcz nie do pomyślenia, a kobiety znacznie częściej szukają sposobu na zagęszczenie brwi niż ich regulację z użyciem pęsety.

Obecnie pożądane są wyraziste, grube łuki o anatomicznym kształcie. Włoski powinny być gęste. Jeśli nie są – z pomocą przychodzi makijaż. Kredki, cienie i pomady pomagają optycznie wypełnić i zagęścić brwi, nadając im pożądanej wyrazistości. Dzięki temu mogą one idealnie podkreślać rysy twarzy i dodawać makijażowi elegancji. Brew powinna się rozpoczynać na wysokości skrzydełka nosa i kierować się delikatnie ku górze, aż do mniej więcej 2/3 długości. Najwyższy punkt łuku można wyznaczyć, przykładając ołówek lub trzonek pędzelka do twarzy w taki sposób, by przylegał do skrzydełka nosa, a jednocześnie przebiegał przez sam środek źrenicy oka. Przesunięcie narzędzia w taki sposób, by łączyło skrzydełko nosa z zewnętrznym kącikiem oka, pomoże wyznaczyć idealny koniec brwi. Łuk powinien być delikatnie zaokrąglony i zwężać się ku końcowi. W osiągnięciu idealnego efektu pomogą dobrze dobrane kosmetyki.

Kosmetyki do brwi – co wybrać?

Obecnie na rynku nie brakuje produktów kosmetycznych dedykowanych makijażowi brwi. Co wybrać?

  • Kredka do brwi jest łatwa w użyciu i pozwala na uzyskanie naturalnego efektu. Należy ją nanosić krótkimi, podłużnymi ruchami, by imitować kształt włosków.
  • Cień daje bardziej rozmyty efekt i wymaga większej wprawy przy nakładaniu. Należy pamiętać o dokładnym doborze koloru, by makijaż nie odznaczał się wśród naturalnych włosków.
  • Żel to produkt, który pomoże ujarzmić niesforne włoski. Dostępny jest w wersji przeźroczystej lub z pigmentem, który dodatkowo wpływa na wyrazistość oprawy oczu.
  • Pomada to gęsty produkt o półpłynnej konsystencji, który zastyga na brwiach. Powoduje to, że makijaż utrzymuje się przez cały dzień. Pomada może służyć do wyznaczania konturu, a także wypełniania brwi. To najczęstszy wybór wielu makijażystów oraz gwiazd.

Dostępne są też inne formuły, jednak te wymienione powyżej są najpopularniejsze.

Pomada do brwi – idealny makijaż

Jeśli zależy Ci na efekcie rodem z Instagrama, pomada do brwi będzie najlepszym kosmetykiem. To produkt, który wymaga nieco wprawy przy używaniu, jednak nie powinien sprawiać większych trudności nawet osobom początkującym. Świetnym kosmetykiem jest np. kultowa pomada do brwi Wibo uwielbiana przede wszystkim za rewelacyjną jakość i wygodę zastosowania. Łatwo się rozprowadza i zawiera dużo pigmentu, przez co daje bardzo wyrazisty efekt. Jest niezwykle wydajna, a ponadto makijaż nią wykonany utrzymuje się cały dzień.

By stworzyć idealne brwi z użyciem pomady Wibo, wystarczy nabrać odrobinę na pędzelek i wyznaczyć kontur łuku, zaczynając od dolnej krawędzi. Następnie należy go wypełnić, stopniując krycie – włoski najbliżej środka twarzy powinny pozostać naturalne, natomiast makijaż przy zewnętrznym kąciku oka może być intensywny. Na koniec wystarczy przeczesać brwi szczoteczką, by usunąć nadmiar produktu i zapewnić sobie naturalny efekt.

Ten post ma jeden komentarz

  1. kapaga

    Ale makijaż permanentny zawsze trochę blednie po paru tygodniach. Na pewno nie będzie tak mocny po wygojeniu jak zaraz po zrobieniu.

Dodaj komentarz