Jak ukryć zbędne kilogramy?

Zbędne kilogramy mogą być powodem ogromnych kompleksów. Wiele kobiet z nadwagą nie czuje się atrakcyjnie. Ważne jest przede wszystkim to, aby zacząć akceptować swoją osobę. Oczywiście oprócz tego należy dążyć do zmian. Małymi krokami możemy osiągnąć wagę, która będzie przez nas akceptowana. Pamiętajmy, że otyłość jest zagrożeniem dla naszego zdrowia. Zwiększa ona ryzyko wielu chorób.

Zadbaj o dietę
Zdrowa dieta nie musi być rygorystyczna. Istotnym jest to, aby zachować optymalny bilans kaloryczny. Po pierwsze należy zminimalizować spożywanie cukrów i węglowodanów. Posiłki powinny być ubogie w tłuszcz. Osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez mięsa mogą przerzucić się na drób, czy też ryby. Zaleca się również zwiększenie ilości spożywanych warzyw oraz owoców. Istotne jest także to, aby posiłki były regularne. Właściwa dieta uwzględnia pięć posiłków dziennie. Nie można również zapomnieć o aktywności fizycznej. Nie każdy może pozwolić sobie na trening na siłowni, jednak spacery, czy też aerobik to opcja niemal dla każdego.

Pozostań atrakcyjna
Zbędne kilogramy nie powinny być wymówką do tego, aby przestać o siebie dbać. Wiele kobiet twierdzi, że dopiero po zrzuceniu wagi zdecyduje się na odważną fryzurę, czy też makijaż. Nie przekładajmy niczego na jutro. Atrakcyjny wygląd możliwy jest niezależnie od wagi – pozytywnie wpływa on na nasze zdrowie psychiczne. Ubiór powinien maskować mankamenty figury i podkreślać wszystkie jej atuty. Świetnym wyborem są tuniki XXL, które można nosić niemal do wszystkiego. Genialnie sprawdzają się do jeansów, leginsów, szortów, spódnic, a nawet rajstop. Jest to uniwersalny element garderoby, więc każda kobieta powinna mieć go w swojej szafie. Ważne jest, aby tunika nie była zbyt obcisła. Nie powinna podkreślać np. zbyt dużego brzucha. Najlepiej, aby pozostawała ona nieco luźniejsza. Podobnie jest w przypadku wszystkich innych części garderoby. Należy skupić się na tym, aby idealnie dopasować je do swojej sylwetki.

Dodaj komentarz