Faktoring zakupowy dla branży dentystycznej. Zobacz, co możesz zyskać!

Wyposażasz swój gabinet w nowy unit stomatologiczny lub chcesz zainwestować w dodatkowy sprzęt? Zależy Ci na łatwiejszym sfinansowaniu zakupów? Poznaj faktoring zakupowy, dzięki któremu można finansować zakupy również w branży dentystycznej. Wyjaśniamy, na czym polega faktoring zakupowy, kto może z niego skorzystać i jakie zapewnia on korzyści.

Jak działa faktoring zakupowy?

Usługa jak faktoring zakupowy (odwrotny) polega na finansowaniu przez firmę faktoringową faktur zakupowych jej klientów. Firma ta opłaca wtedy ich zobowiązania, najczęściej od razu po ich powstaniu, natomiast klient firmy może zwrócić należność w dłuższym terminie.

Jest to zatem usługa odbywająca się w sposób odmienny niż klasyczny faktoring, w którym finansuje się wystawione przez klienta faktury.

W przypadku faktoringu zakupowego można finansować różnego rodzaju zakupy, na przykład w branży dentystycznej wyposażenie gabinetu. Dzięki tej metodzie finansowania można zatem łatwo opłacić zakup urządzeń i mebli do gabinetu dentystycznego, potrzebnych materiałów oraz innych produktów stosowanych w codziennej działalności.

Faktoring odwrotny – dlaczego warto z niego skorzystać?

Skorzystanie z faktoringu odwrotnego związane jest z licznymi zaletami, dlatego na takie wsparcie decyduje się aktualnie wiele firm. Dlaczego warto go wybrać?

Wśród głównych korzyści wynikających z finansowania faktur przez faktoring odwrotny zaliczają się:
Natychmiastowa płatność faktur zakupowych – firma faktoringowa opłaca je praktycznie od razu, co powoduje, że dostawca natychmiast otrzymuje płatność. Dzięki temu jest to dobry wybór, gdy nie jest możliwe wydłużenie okresu zapłaty.
Dodatkowe korzyści wynikające z szybkiej płatności – dostawca może zaoferować wtedy klientowi atrakcyjne rabaty, co zmniejsza koszty związane z zakupem i faktoringiem. Możliwa jest też negocjacja lepszych warunków handlowych.
Zwiększenie płynności finansowej firmy – faktoring zakupowy daje możliwość utrzymania płynności finansowej, ponieważ zapłata za faktury może odbyć się w dalszym, bardziej dogodnym terminie.

Jak rozpocząć finansowanie zakupów przez faktoring?

Dzisiaj usługa faktoringu odwrotnego jest oferowana w wielu firmach faktoringowych. Aby z niej skorzystać, niezbędne jest spełnienie określonych wymogów, między innymi posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej.

Aby uzyskać informacje dotyczące możliwości finansowania zakupów przez faktoring zakupowy (odwrotny), najlepiej skontaktować się bezpośrednio z firmą zajmującą się faktoringiem, która przygotuje ofertę.

Wobec tego zakładając gabinet stomatologiczny, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług faktoringowych. Dzięki nim można bardzo łatwo sfinansować różne wydatki i dzięki temu szybciej rozwinąć swój biznes oraz osiągnąć jeszcze wyższe zyski. Artykuł napisany został we współpracy z efaktor.com.pl/oferta/faktoring-odwrotny/.

Dodaj komentarz