Butelka do karmienia – niełatwy wybór

Butelka do karmienia to pierwszy element zastawy dziecka. Już najmłodsze dzieci korzystają z butelek do karmienia naturalnego czy sztucznego, dlatego istotne jest, aby jej wybór nie był przypadkowy. Ważnych jest kilka cech butelki, których powinniśmy szukać. Butelki tego typu muszą być bezpieczne, wygodne i odpowiedniej pojemności, aby dziecko otrzymało niezbędną ilość pokarmu czy płynu. Ważny jest również ich kształt i design, jak i dodatkowe właściwości butelki.

Gdzie szukać odpowiedniej butelki?

Zwróćmy przede wszystkim uwagę na miejsce zakupu. Jest to ważne dla bezpieczeństwa kupowanego produktu, a przede wszystkim dla zdrowia dziecka. Butelka do karmienia musi przejść długą drogę. Przed dopuszczeniem do obrotu na rynku muszą one przejść masę testów, aby uzyskać poświadczenie, że są w pełni bezpieczne dla dziecka i dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Najlepsze butelki do karmienia warto kupować w certyfikowanych sklepach dla dzieci lub aptekach, które gwarantują najwyższą jakość tego typu produktów. Możemy wówczas nie tylko wybrać bezpieczną butelkę, ale przede wszystkim poradzić się specjalisty, który dobierze dla nas idealny produkt.

Butelka do karmienia – ważne właściwości

Twórcy butelek nie zapominają również o innych istotnych cechach butelek. Powinny być one możliwie jak najbardziej wygodne i poręczne, a w zależności od przeznaczenia idealnie dopasowane do dłoni matki czy dziecka. Warto również zaopatrzyć się w butelki antykolkowe. Mają one specjalny kształt, który zapobiega przedostawaniu się pęcherzyków powietrza do mleka i zmniejsza ryzyko zaburzeń trawienia, które są jedną z przyczyn występowania kolki. 

Czy sam design butelki jest istotny? Tak, i to nie tylko z powodów estetycznych. Przede wszystkim butelka musi być wykonana w taki sposób, aby jej użytkowanie nie niosło ryzyka uszkodzenia skóry dziecka czy skaleczenia. Butelki mają więc zwykle obłe kształty, nie posiadają wystających elementów, wykonane są z surowców bezpiecznych i nietłukących. To wszystko pozwala na karmienie bez ryzyka uszkodzenia ciała podczas upadku butelki.

Specjalna butelka z określeniem pojemności przyda się także mamom, które karmią naturalnie. Nadmierną ilość pokarmu należy odciągnąć za pomocą laktatora i zachować na później. Mleko powinno być jednak przechowywane w lodówce, w specjalnych pojemniczkach. To idealne rozwiązanie na wyjątkowe sytuacje, gdy ważny jest czas i wygoda.

Dodaj komentarz