Biorezonans magnetyczny – na czym polega i dlaczego warto z niego skorzystać?

Być może nie widać tego na pierwszy rzut oka, lecz żyjemy w czasach, gdy rozwój medycyny, zarówno tej tradycyjnej, jak i niekonwencjonalnej, przebiega w niezwykłym tempie. Szczególne jest to widoczne po zainteresowaniu się wielu osób coraz to nowszymi zdobyczami medycyny drugiego nurtu. Nic dziwnego, w końcu ciężko jest przejść obojętnie obok takich technik jak, chociażby biorezonans magnetyczny.

Co to jest biorezonans magnetyczny?

Być może dla wielu korzystających już z badania biorezonansem będzie to zakończeniem, lecz nie jest to wynalazek ostatnich lat. Jego historia sięga końcówki lat 70-tych XX wieku, gdy kilku niemiecki naukowców opracował technikę o nazwie BORA. Polega ona na wykorzystaniu elektromagnetycznych wibracji do celów diagnostycznych, a także do leczenia różnego rodzaju chorób. Według podstawowego założenia tej techniki każdy patogen, który jest źródłem późniejszych problemów zdrowotnych, wykazuje swoją własna, unikalną częstotliwość pola elektromagnetycznego. Pozwala to na wykrycie go przy pomocy biorezonansu, a następnie na wprowadzenie go w drgania, co spowoduje wyciszenie patologicznego sygnału oraz oczywiście fizyczny rozpad patogenu. To jednak nie wszytko, ponieważ podczas wystawienia ciała na wpływ działania biorezonansu wzmocniona zostaje struktura naturalnej energii organizmu, a także wyrównany zostaje poziom i charakter fal mózgowych, co przekłada się m.in. na poprawę samopoczucia.

Badanie biorezonans magnetyczny — na czym polega?

Do wykonania badania biorezonansu magnetycznego niezbędna jest specjalna aparatura emitująca prąd elektryczny o bardzo niskim natężeniu, lecz o różnych częstotliwościach. Sam przebieg badania jest zupełnie nieinwazyjny dla pacjenta. Badanie odbywa się w pozycji siedzącej, a jedyne co pacjent musi zrobić podczas jego trwania, to trzymać w rękach dwie metalowe elektrody, którymi będzie płynął prąd.
Bardzo dużą rolę podczas badania odgrywa tu jednak osoba badająca. Wynika to z faktu, że ciało pacjenta nie emituje tylko drgań patogenów, lecz również całkowicie zdrowych tkanek. Z tego powodu badanie przeprowadzane nawet przez bardzo doświadczonego operatora jest dosyć czasochłonne. W przypadku posiadania kilku schorzeń jego czas może wynieść nawet do 2 godzin. Nie mniej jest ono całkowicie bezbolesne. Zauważyć tu jednak trzeba fakt, że dla części pacjentów może być delikatnie nieprzyjemne z powodu występującego mrowienia lub nawet rozdrażnienia. Warto jednak w przypadku takich nieprzyjemności dokończyć badanie, ponieważ oprócz możliwości wykrycia w organizmie niebezpiecznych patogenów lub pasożytów, możliwa jest także ocena stanu poszczególnych narządów, a nawet zaburzeń hormonalnych lub poziomu minerałów i witamin w organizmie.

Jak przebiega terapia?

Diagnostyka to jedno, lecz biorezonans daje przecież możliwość również usuwania istniejącego w organizmie problemu. Przebieg leczenia dla pacjenta jest taki sam jak diagnostyki. Różnica tkwi w częstotliwość prądu, którego schematy opracowywane są pod kątem wykrytych wcześniej zaburzeń. Wszystkie wykryte w czasie badania wirusy, bakterie, różnego rodzaju pasożyty, toksyny, a nawet alergeny są w ten sposób wyciszane i usuwane z organizmu. Pozostała po nich energia nie jest marnowana, a przekazywana z powrotem do organizmu, dzięki czemu uczy się on emitować jedynie prawidłowe drgania elektromagnetyczne. Prowadzi to oczywiście do całkowitego wyleczenia. W trakcie trwania terapii dla jej lepszego efektu zaleca sio spożywanie dużej ilości płynów, a także stosowanie specjalnej diety na bazie mieszanek ziołowych i określonego rodzaju suplementów diety.

Biorezonans czy warto?

Powstaje zatem pytanie, czy warto skusić się na takie badanie, a potem terapie? Biorezonans jest zupełnie bezbolesny, a jego stosowanie nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań, z wyjątkiem oczywiście kobiet w ciąży lub osób posiadających wszczepiony rozrusznik serca.
Wiele osób za ogromny minus uważa dosyć wysoką cenę, która wynosi około 100 złotych, lecz mimo to skuteczność tego badania i terapii jest na tak wysokim poziomie, że zdecydowanie warto się tą techniką zainteresować bliżej.

Dodaj komentarz