2 metody walki z trądzikiem

sposoby na trądzik

Trądzik to zmora nie tylko młodych osób. Zmiany trądzikowe dotykają ludzi w różnym wieku. Co więcej, problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak więc z nim walczyć? Czy można się przed nim uchronić? Niestety, do tej pory nie wynaleziono specyfiku, który skutecznie usunie zmiany trądzikowe. Jednak, istnieje kilka sprawdzonych sposobów, pozwalających na zmniejszenie prawdopodobieństwa pojawienia się trądziku. Pewnie nie zaskoczy Was fakt, że należy odpowiednio pielęgnować cerę. Preparaty przeznaczone do oczyszczania twarzy powinny zostać dobrane do określonego rodzaju cery.
Pamiętaj, aby utrzymywać swoją twarz w czystości i świeżości. Pomoże Ci w tym cykliczne przeprowadzanie zabiegów oczyszczających, które uwolnią Twoją cerę z nadmiaru łoju, sebum oraz niepożądanych wągrów. Warto przeprowadzać zabiegi oczyszczające, co najmniej dwa razy w tygodniu. Nadto wskazane jest, aby oczyszczanie twarzy połączyć z zbiegami nawilżającymi, zabiegi te przywrócą Twojej skórze witalność  i zdrowy wygląd.
Zastanawiasz się, co zrobić jeśli mimo wielu prób problem nadal nie ustąpi? Bez obaw, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Obecnie w gabinetach kosmetycznych przeprowadza się zabiegi ekstrakcji oraz leczenie trądziku przy zastosowaniu lasera.
Wytłumaczmy czym właściwie jest ekstrakcja. Otóż, polega ona na bezpośrenim usuwaniu pryszczy przez doświadczonego kosmetologa. Doświadczenie jest tutaj szczególnie ważne, ponieważ nieumiejętne wykonanie tego zabiegu może narazić Nas na niepotrzebny ból oraz widoczne ślady po próbie likwidacji niedoskonałości.
Druga metoda walki z trądzikiem, leczenie trądziku przy zastosowaniu lasera, pozwala na zniwelowanie trądziku o 60%. Niestety, metoda ta nie gwarantuje 100% skuteczności. Zaleca się poddawanie temu zabiegowi, co najmniej 2 razy w ciągu tygodnia przez okres minimum 1 miesiąca. Niestety, dużą wadą leczenia trądziku przy zastosowaniu lasera są wysokie koszty. W dodatku metoda ta nie podlega dofinansowaniu przez NFZ.
Jeśli zmagasz się z trądzikiem to w pierwszej kolejności skontaktuj się z lekarzem dermatologiem.

Dodaj komentarz