Jaki aparat słuchowy dla starszej osoby?

jaki aparat słuchowy wybrać

Na naszym rynku jest bardzo wielu godnych polecenia producentów aparatów słuchowych, dlatego też wybranie najlepszego sprzętu może być naprawdę bardzo trudnym i czasochłonnym zadaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się jaki aparat słuchowy dla starszej osoby warto wybrać i na co zwracać szczególną uwagę.

Aparat słuchowy a refundacja

Wybierając nowy aparat słuchowy dla osoby starszej w pierwszej kolejności warto bardzo poważnie zastanowić się nad refundacją. W dzisiejszych czasach istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na aparat słuchowy, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić. Warto wspomnieć również i o tym, że osobom starszym przysługuje także specjalna dopłata z racji ubezpieczenia zdrowotnego.

Jaki aparat słuchowy dla starszej osoby?

Jak wcześniej zostało wspomniane oferta na naszym rynku jest naprawdę bardzo bogata, dlatego też wybranie najlepszego aparatu słuchowego wcale nie jest zdaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Jeżeli sami nie czujemy się na siłach, aby wybrać porządny aparat, to warto poprosić o pomoc odpowiedniego fachowca. W pierwszej kolejności warto skorzystać z kompleksowych porad protetyków, którzy pracują w pobliskich punktach usługowych.


Model aparatu

Na rynku możemy spotkać aparaty zauszne i wewnątrzuszne. Te pierwsze to najlepsze rozwiązanie dla osób starszych z bardzo poważnym upośledzeniem słuchu. Aparaty zauszne umieszczane są za małżowiną uszną. Zdecydowanie bardziej dyskretne są z kolei aparaty wewnątrzuszne, które niestety nie sprawdzą się najlepiej w przypadku dużych ubytków słuchu. Warto wspomnieć również i o tym, że urządzenia tego typu nie są również wskazane w przypadku osób starszych, które posiadają zbyt wąskie kanały słuchowe.

Więcej: http://www.akustyksluchu.pl/