Do czego służy mata masująca shiatsu?

mata masująca

Dość często słyszy się, że ktoś miał kłopoty z kręgosłupem, ale kupił sobie matę shiatsu i problemy ustąpiły. Jeśli więc sami mamy podobne dolegliwości, to warto się zastanowić do czego służy mata masująca shiatsu i czy może ona nam pomóc. Okazuje się, że w wielu przypadkach odpowiedź na to ostatnie pytanie brzmi: tak.

Czym jest masaż shiatsu?
Choć założenia tego masażu pochodzą z czasów starożytnych Chin, to tak naprawdę technika ta została udoskonalona i rozpowszechniona przez Japończyków dopiero w dwudziestym wieku. Często jest on określany jako akupunktura bez igieł, gdyż potrafi przynieść podobnie pozytywne efekty dla organizmu, a jednocześnie może być stosowany w warunkach domowych przez amatorów. Oczywiście precyzyjne nauczenie się właściwej techniki masażu nie jest proste – dlatego warto skorzystać z pomocnika w postaci specjalnej maty.

Uniwersalny masażer do kręgosłupa
Po krótkiej i bezproblemowej instalacji, praktycznie od razu można wziąć udział w sesji masażu, przeprowadzonej przez naszą matę. Dzięki specjalnym rolkom, które wędrują po kręgosłupie podczas pracy urządzenia, bardzo szybko odczujemy spadek napięcia i relaks. Wiele modeli oferuje dodatkowo funkcje podgrzewania, wibracji albo zdalnego sterowania. Co ważne, wybierając uniwersalną matę, będziemy mogli ją zamocować nie tylko na domowym krześle, ale też choćby na fotelu samochodowym, aby móc odprężyć się podczas długiej jazdy. Masaż z wykorzystaniem maty shiatsu może pomóc nie tylko kiedy odczuwamy już dolegliwości, ale też ma działanie profilaktyczne przy skłonnościach do wielu innych schorzeń.

Więcej: mata masująca