Seni Care krem ochronny z tlenkiem cynku co warto wiedzieć?

Krem ochronny z tlenkiem cynku od Seni Care to kosmetyk dedykowany do pielęgnacji skóry narażonej na powstawanie zapaleń – odleżyn, odparzeń i innych podrażnień. Może być używany również na okolice intymne u kobiet i mężczyzn. Tworzy na skórze ochronny film i jednocześnie skutecznie nawilża i regeneruje ją dla pełnego komfortu!

Kosmetyk polecany jest w opiece nad osobami chorymi, niepełnosprawnymi, seniorami, między innymi jako krem z tlenkiem cynku na odparzenia miejsc intymnych u osób z nietrzymaniem moczu i kału, u których stosowane są pieluchomajtki lub inne wyroby chłonne.

Cechy produktu

Krem z cynkiem na odparzenia i odleżyny oraz inne stany zapalne od Seni Care nawilża, natłuszcza, odżywia i regeneruje skórę, a ponadto chroni ją przed powstawaniem kolejnych podrażnień.

Najważniejsze składniki aktywne kremu to:

  • tlenek cynku – ma silne działanie przeciwzapalne, a także wspiera procesy regeneracji naskórka, wykazuje też działanie antyoksydacyjne, uelastyczniające, ujędrniające,
  • ekstrakt z rumianku – posiada działanie łagodzące, przeciwzapalne,
  • biokompleks lniany – ma właściwości ochronne i tworzy na skórze warstwę zabezpieczającą ją przed drażniącym działaniem moczu i kału,
  • Sinodor – skutecznie działający, naturalny neutralizator nieprzyjemnych zapachów.

Maść z tlenkiem cynku na odleżyny i odparzenia Seni Care polecana jest przede wszystkim u osób, które noszą pieluchomajtki lub inne wyroby chłonne. Ich skóra jest w wyższym stopniu narażona na podrażnienia ze względu na substancje zawarte w moczu i kale oraz brak dopływu powietrza. Krem Seni Care tworzy na skórze ochronną warstwę, aby zabezpieczać ją przed czynnikami drażniącymi.

Dodaj komentarz