Refundacja produktów coloplast – co warto wiedzieć?

Niniejszy materiał zawiera promocje serwisu ortomedico.pl

Coloplast jest firmą, która zajmuje się tworzeniem produktów przeznaczonych dla osób między innymi po schorzeniach wymuszających założenie stomii.

Coloplast produkty stomia – szeroka, wyspecjalizowana oferta

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu bogatą ofertę produktów tej firmy. Można wyróżnić kilka rodzajów stomii:

  • kolostomię – polegającą na wyprowadzeniu poza powłoki brzuszne części jelita grubego i umożliwienie wydalenia uprzednio strawionej treści jelitowej do specjalnego worka,
  • ileostomię – jest zabiegiem zbliżonym do kolostomii, tyle że poza powłoki brzuszne wyprowadza się fragment jelita cienkiego, gdy naturalny przepływ treści jelitowej przez nie nie jest możliwy,
  • urostomię – polegającą na połączeniu nerki, pęcherza moczowego bądź ewentualnie moczowodu z powłokami brzusznymi – i tym samym umożliwieniu wypływania moczu do specjalnego worka.

Colopast oferuje sprzęt przeznaczony do każdego z tych rodzajów stomii. Wszelkie produkty stworzone przez tego producenta cechuje wysoka jakość wykonania, niezawodność i bezpieczeństwo. Z tego względu od lat jest to marka wybierana przez wielu klientów.

Coloplast worki stomijne refundacja NFZ

Konieczność zakupu worków stomijnych do końca życia oznacza duże koszty. Aby zachować optymalny komfort życia, należy wymieniać je odpowiednio często – to pozwoli na utrzymanie higieny i tym samym zabezpieczenie się przed zakażeniami, a także ochroni przed ewentualnym nieprzyjemnym zapachem.

Dla uchronienia pacjentów stomijnych przed koniecznością zakupu produktów z własnych środków, NFZ udziela refundacji, która znacznie ogranicza wydatki w tym zakresie.

Aby uzyskać refundację na worki stomijne, należy w pierwszej kolejności udać się do lekarza uprawnionego do wystawienia zlecenia refundacyjnego. Z takim dokumentem należy udać się do najbliższego oddziału NFZ. Ten zweryfikuje zasadność zlecenia i nada prawo do refundacji. Uprawnienie takie może być nadane na okres maksymalnie 12 miesięcy – po tym czasie pacjent musi ponownie udać się do uprawnionego podmiotu po przedłużenie zlecenia. Uwaga: od 2020 roku przyjmowane są wyłącznie zlecenia wystawiony na nowym wzorze zlecenia!

Sprzęt stomijny jest refundowany w 100%, jednak do pewnych kwot, określonych przez NFZ. Jest to:

  • 120 zł dla nefrostomii,
  • 300 zł dla kolostomii,
  • 480 zł dla urostomii,
  • 400 zł dla ileostomii.

Kwoty te oznaczają maksymalną wysokość refundacji w skali miesiąca. Każdy wydatek poniesiony powyżej tej kwoty musi zostać pokryty z prywatnych środków chorego lub jego rodziny.

Jednorazowo można zrealizować zlecenie refundacyjne na okres nieprzekraczający 6 miesięcy (można również wykupić worki stomijne na krótszy czas).

Zlecenia można realizować zarówno stacjonarnie, jak i wygodnie, internetowo.

Dodaj komentarz