Jaki krem na odparzenia u niemowląt?

Skóra malucha wymaga szczególnej pielęgnacji. Dotyczy to zwłaszcza skóry pupy, która jest narażona na kontakt z moczem i kałem. Nawet najlepsze pieluszki nie uchronią jej przed tym. Jest jednak coś, co może wspomóc skórę w regeneracji oraz zabezpieczy delikatna skórę maluszka przed odparzeniami. To dobry krem ochronny. Jak wybrać najlepszy kosmetyk tego typu?

Jak powstają odparzenia u dzieci?

Odparzenia na skórze dzieci są wynikiem kontaktu skóry z moczem i kałem, ale także brakiem dostępu powietrza do skóry. Najbardziej popularne pieluszki jednorazowe mogą być również pełne chemicznych składników, działających drażniąco na delikatną skórę niemowląt i małych dzieci. Powszechne jest m.in. dodawanie sztucznych substancji zapachowych oraz barwników do tworzenia kolorowych aplikacji, a które mogą uczulać skórę dziecka. Rozwiązaniem może być stosowanie pieluszek wielorazowych, jednak nawet w ich przypadku nie unikniemy kontaktu skóry z wilgocią.

Jaki krem wybrać na odparzenia pieluszkowe u dzieci?

Szukając odpowiedniego kremu, stajemy przed ogromnym wyborem, jaki oferują różne marki. Jak zdecydować który krem na odparzenia pieluszkowe dla dzieci będzie najlepszy? Należy ocenić jego skład. Powinien on mieć substancje kojące, regenerujące i nawilżające skórę, ale także nie zawierać syntetycznych składników konserwujących czy zapachowych. Takie bezpieczne kremy są nie tylko skuteczne, stosując je dbamy o skórę dziecka i środowisko jednocześnie. Idealnym rozwiązaniem są więc kremy o naturalnym składzie.

Dlaczego naturalny skład kremu na odparzenia jest tak ważny?

Skóra dziecka jest bardzo delikatna. Narażanie jej na kontakt z syntetycznymi składnikami może przynieść więcej szkody niż pożytku. Składniki naturalne w kosmetykach dla dzieci bardzo rzadko uczulają, są niezwykle łagodne, a jednocześnie bardzo skuteczne. W formułach kremów na odparzenia znajdziemy m.in. naturalne oleje roślinne, takie jak olej z masłosza, czyli masło shea, czy orzechów babassu, które wzmacniają ochronę lipidową skóry, sok z aloesu lub ekstrakt z lnu – łagodzące podrażnienia, czy olej makadamia działający antybakteryjnie. Wszystkie te składniki są bezpieczne i zapewniają skórze maluchów optymalną ochronę.

Krem na odparzenia pupy u dzieci powinien mieć wielofunkcyjne działanie. Musi jednocześnie chronić skórę przed podrażnieniami, koić ją i nawilżać. Wybierając produkt dla swojego dziecka, warto sięgnąć po kremy naturalne, które nie tylko spełniają te warunki, ale są bezpieczne dla delikatnej, nie w pełni ukształtowanej skóry małego dziecka.

Dodaj komentarz