Ból piersi – jak sobie z nim radzić?

Bóle piersi to przypadłość nękająca kobiety w różnych okresach ich życia. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Miesiączka, niewłaściwie dobrany ( za mały ) biustonosz, znacznie rzadziej powiązane jest to z pojawiającymi się zmianami nowotworowymi. Niestety w Polsce nawet połowa kobiet nosi niewłaściwie dobrany biustonosz, który nie tylko powoduje niesamowity dyskomfort, ale również prowadzić może do deformacji piersi. Jeśli nie jesteśmy w stanie dobrać bielizny samodzielnie warto po poradę udać się do braffiterki, która pomoże dobrać biustonosz tak, by kobieta nie odczuwała bólu, piersi wyglądały imponująco, a ich właścicielka poczuła się kobieco i pięknie. Jednak jeśli z bielizną wszystko jest w porządku, za taki stan rzeczy często odpowiada także niewłaściwa gospodarka hormonalna – mastodynia. W takiej sytuacji nie ma innego wyjścia, jak wizyta u lekarza specjalisty, który zaleci odpowiednie leki we właściwej dawce. Z bólem piersi można walczyć domowymi sposobami, jednak jeśli one nie pomogą, a ból jest długotrwały i dokuczliwy koniecznie należy udać się do lekarza ginekologa, bowiem zaniechanie tego może mieć bardzo poważne, wręcz tragiczne skutki. W zaciszu domowym na ból piersi stosować można:
– odpowiednią dietę, polegającą na spożywaniu jak najmniejszej ilości tłuszczy odzwierzęcych, które najlepiej zastąpić produktami bogatymi w kwasy omega 3 i 6
– suplementy diety i produkty spożywcze bogate w witaminę B6 oraz E
– masaże
– zimne okłady
– środki przeciwbólowe – jednak tu należy uważać, bowiem wiele z nich niesie za sobą niepożądane skutki uboczne, dlatego ta metoda powinna być ostatecznością.

Więcej: ginekolog uk