Apteka: Owulacyjne, płodność

Ciąża to czas niezwykle ważny dla każdej mamy. Dlatego też, część kobiet chce ją dokładnie zaplanować, by wybrać idealny do tego celu moment w swoim życiu.
Wówczas z pomocą przychodzą testy owulacyjne. Pomagają one określić czy w danym dniu doszło do owulacji, a tym samym czy istnieje możliwość planowanego zapłodnienia. Test na płodność działa w podobny sposób jak test ciążowy. Opiera się on na jednym wskaźniku jakim jest hormon luteinizujący. Jego poziom badany jest w pobranej próbce moczu. Dzięki tak prostemu mechanizmowi działania, każda kobieta może we własnym domu, bez korzystania ze skomplikowanych mechanizmów wykonać test na płodność. Kolejną zaletą testów jest ich dostępność. Można je zakupić w każdej aptece. Są dostępne bez recepty. Problem może pojawić się dopiero wówczas, gdy zamierzamy kupić testy w sklepie. Test owulacyjne sklep stacjonarny udostępnia niezwykle rzadko. Najczęściej nie są one sprzedawane w popularnych sieciówkach. Można je za to dostać na aukcjach internetowych.
Podsumowując, testy owulacyjne są produktem ułatwiającym zaplanowanie dokładnego terminu poczęcia dziecka. W dobie tak szybkiego tempa życia, ich popularność ciągle wzrasta.

Kategorie produktów